Tło Wielkopolska

Wielkopolska

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Trasa Kórnicka

19.03.2017

Wielkopolska może poszczycić się wieloma miejscowościami, które w dziejach Polski odegrały bardzo ważną rolę. Najsłynniejszy jest oczywiście Szlak Piastowski, jednak i Trasa Kórnicka zasługuje na uwagę turystów.

Jest to szlak samochodowy, którego pokonanie zajmuje do dwóch dni. Podążający nim turyści mogą dotrzeć do najciekawszych miejsc Wielkopolski, zaś na trasie czeka na nich wiele atrakcji zarówno historycznych, jak i przyrodniczych. Podróż tym szlakiem to świetny sposób na poznanie kultury oraz fascynującej przeszłości tak wyjątkowego regionu, jak Wielkopolska.

Sama Trasa Kórnicka to szlak samochodowy, którego długość wynosi około 80 km. Szlak ten posiada własne oznaczenie. Są to tablice, na których zaprezentowana jest sylwetka zamku kórnickiego – jednej z największych atrakcji na terenie Wielkopolski. Sam Kórnik odgrywa na tej trasie najważniejszą rolę, jednak nie jest jedynym ważnym obiektem na trasie. Na uwagę podróżnych zasługują również takie perełki, jak zespół pałacowo – parkowy w Rogalinie czy Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie. Na trasie tej znajduje się również Puszczykowo, w którym największą atrakcją jest muzeum Arkadego Fiedlera – znanego pisarza i podróżnika.