Tło Wielkopolska

Wielkopolska

Artykuły

Przejdź na mapę oferta kontakt

Pojezierze Wielkopolskie

19.03.2017

Pojezierze Wielkopolskie to obszar o urozmaiconej rzeźbie terenu, który w większości położony jest na obszarze Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie brak na tym terenie miejsc związanych z najstarszą historią Polski oraz z licznymi legendami. To właśnie na Pojezierzu Wielkopolskim znajduje się słynne jezioro Gopło oraz tak ważnie miejscowości jak Kruszwica, Strzelno, Gniezno oraz Poznań. Pojezierze to odgrywa zatem ważna rolę nie tylko jako obszar atrakcyjny turystycznie, ale jako teren o wyjątkowym znaczeniu historycznym.

Pojezierze Wielkopolskie swym zasięgiem obejmuje kilka wyjątkowo malowniczych i atrakcyjnych regionów. To m.in. Pojezierze Poznańskie, Gnieźnieńskie i Kujawskie. Oprócz tych pojezierzy w jej skład wchodzą również równiny: Inowrocławska i Wrzesińska oraz wyjątkowo atrakcyjny Poznański Przełom Warty.

Pojezierze Wielkopolskie to piękna kraina, którą warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. To nie tylko piękne jeziora i atrakcyjne pod względem historycznym miejscowości. To także piękna przyroda, zaś o znaczeniu dla środowiska Wielkopolskiego Parku Narodowego raczej nikogo nie trzeba przekonywać.